Redmi Buds 3 Lite - recenzja podpowie Ci czy warto wydać na nie 99 zł (2024)

Redmi Buds 3 Lite - recenzja podpowie Ci czy warto wydać na nie 99 zł (1)

Xiaomi króluje wsegmencie tanich słuchawek bezprzewodowych. Ich nowa propozycja - Redmi Buds 3 Lite to jeden ztańszych modeli na rynku. Czy zatem za cenę trzech obiadów można kupić dobre słuchawki? Zapraszam do testu Redmi Buds 3 Lite.

ocena redakcji:

 • 4/5

skocz do:

specyfikacja plusy / minusy

W cenie 100 zł można kupić naprawdę wiele rzeczy - ale wkontekście sprzętu elektronicznego to raczej kwota, zktórą niewiele zdziałamy wsklepie. Xiaomi jest jednak innego zdania ikolejny raz atakuje segment tanich słuchawek bezprzewodowych (TWS) przedstawiając Redmi Buds 3 Lite.

Jak wtakim razie sprawdzą się słuchawki warte tyle samo, co 3 duże pizze lub kolacja wrestauracji droższej niż ta pod złotymi łukamiina co lepiej przeznaczyćtę stówę? Tego dowiecie się poniżej, zapraszam!

Test Redmi Buds 3 Lite: spis treści

 • Specyfikacja techniczna Redmi Buds 3 Lite
 • Wszystko, co musisz wiedzieć otych słuchawkach wskrócie
 • Jakość wykonania opakowania
 • Co znajdziemy wopakowaniu?
 • Jak wykonane są słuchawki?
 • Komfort noszenia, czas pracy na baterii isterowanie
 • Jak brzmią Redmi Buds 3 Lite
 • Czy warto kupić te słuchawki? Opinia
 • Ocena końcowa Redmi Buds 3 Lite

Opakowanie od tytułowej pizzy jest dużo bardziej zachwycające

Pozostańmy wkulinarnym tonie tego testu (pewnie jeszcze odniesienie do jedzenia się pojawi, więc przepraszam wszystkich przed obiadem) przy okazji wrażeń odnośnie opakowania Redmi Buds 3 Lite.

Z bliska dośćplastikowe ito wyraźnie czuć. Mimo wszystko - nie sprawiają dyskomfortu podczas noszenia

Jedyny plus kartonika to napis zefektem holo. Jego nadruk stanowił pewnie wartość90% całego opakowania itylko on jako-tako ratuje sytuację. Cała reszta niestety w żadnym stopniu nie zaskakuje pozytywnie.

To tylko słuchawki za 100 zł, więc nic dziwnego, że ich opakowanie wzbudza mniej emocji niż karton do pizzy.

Cienkie, najzwyklejsze opakowanie wktóre równie dobrze można zapakować tabletki na ból głowy - mniej więcej tak ono wygląda. Sam wjego przypadku ani chwili przed wyrzuceniem go do śmietnika nie zastanawiałbym się “czy może jednak nie będzie ładnie prezentować się wszafce”.

Specyfikacja techniczna Xiaomi Redmi Buds 3 Lite

Typdokanałowe
Regulacja głosnościnie
ŁącznośćBluetooth 5.2
System dźwięku2.0
Średnica membrany6 mm
Zasilanieakumulator 36 mAh
Zasięg10 m
Czas pracydo 5 h (ok. 18 h zetui)
Czas ładowaniaok. 90 min (słuchawki)
ok. 120 min (etui)
KompatybilnośćAndroid
iOS
Wodoodp*rnośćIP54
Dodatkowe informacjedotykowe przyciski wsłuchawkach;
3 pary gumek (S, M, L);
2 pary zaczepów(blokad) na słuchawki;
Waga4,2 g (jedna słuchawka)
36 g (słuchawki ietui)
Wymiary24,5 x 16,7 x 24,6 mm (słuchawka)
65 x 46 x 23,7 mm (etui)

Zawartość opakowania też wypada gorzej wporównaniu zkartonem zpizzą

Rozczarowanie dotyczy przede wszystkim niepełnego według mnie zestawu. Oile brak ładowarki jestem wstanie zrozumieć, tak brak przewodu do ładowania jest według mnie niedopuszczalny.

Dla wielu osób może nie być to aż tak dużym problemem - dla mnie jednak jest - ijuż tłumaczę dlaczego. Kabli umnie wdomu jest naprawdę mnóstwo, pewnie gdzieś znalazłby się itaki:

Źródło: olx.pl

Mimo wszystko jednak wcałym tym zestawie posiadam tylko jeden przewód USB-C, który jest potrzebny do ładowania Redmi Buds 3 Lite. Po prostu nie korzystam ze sprzętówposiadających tego typu port, ajeśli już takowy się pojawi - to zawsze ma wzestawie dołączony nawet krótki kabelek.

Redmi Buds 3 Lite - recenzja podpowie Ci czy warto wydać na nie 99 zł (4)

Redmi Buds 3 Lite - recenzja podpowie Ci czy warto wydać na nie 99 zł (5)

Dołączony do zestawu przewód do ładowania to przecież standard. Dlaczego Redmi postanowiło ztego zrezygnować? Aż tak zależało im na oszczędności?

Trudno, przeboleję ten brak (choć miejsca wopakowaniu na przewód nie brakuje). Poza tym opakowanie zawiera długą papierową instrukcję, której najważniejsze informacje (gesty iparowanie) udało się zmieścić na kilku stronach, dodatkowe gumki (do uszu inakładki na pchełki, które ułatwiają zakładanie ichronią przed wypadaniem) no isłuchawki wplastikowym etui.

3 pary gumek (S, M, L) i2 pary zaczepów- to wszystko, co poza słuchawkami ietui znajdziemy wopakowaniu Redmi Buds 3 Lite

Wsiadajcie, zapnijcie pasy itrzymajcie się mocno. Kierunek: jakość wykonania Redmi Buds 3 Lite

Powiem to na samym początku - nie jest aż tak tragicznie, ale też droga do określenia jakości jako “dobrej” jest wprzypadku Redmi Buds 3 Lite dość daleka.

Zacznijmy jednak od tych dobrych rzeczy.

Spasowanie elementów: choć wsumie nie jest ich tutaj wybitnie dużo ibyłoby naprawdę źle, gdyby Xiaomi nie potrafiło spasować etui zwieczkiem. Na szczęście jednak potrafi. Szczelina pomiędzyelementami jest równa na całym jej obwodzie.

Tego samego nie można niestety powiedzieć ownętrzu etui, gdzie prawa strona (patrząc od przodu) wprzypadku testowanego egzemplarzama zauważalnie grubszą przerwę między obudową, aelementem, wktórym trzymają się słuchawki. Ale mniejsza oto, wtej cenie da się to przełknąć.

Plastikowe etui. Można mieć trochę zarzutówwobec jakości wykonania, ale... 100 zł, pamiętajcie

Wieczko: obawiałem się, że będzie zachowywać się jak trawa na wietrze. Okazuje się, że jest całkowicie inaczej. Otwarte etui pozostaje wswojej pozycji nawet podczas wykonywania nim gwałtownych ruchów.

Trudno tutaj mówić ojakimkolwiek przypadkowym zamknięciu. To naprawdę fajnie, bo frywolne wieczko potrafi napsuć nerwów!

A na co można ponarzekać?

Plastik: noszenie etui razem zkluczami lub jakimkolwiek innym, twardym materiałem na pewno skończy się niezbyt dobrze dla tego czarnego pudełeczka.

Ostrożność należy zachowaćtakże wprzypadku wieczka, które jest dość cienkie. Jeśliby się uprzeć - pewnie można je złamać używając minimalnej siły.

Słuchawki włożone wetui można swobodnie poruszać - brakuje im solidnego ipewnego chwytu. Nie przeszkadza to jednak władowaniu.

Wbrew pozorom trudno też narzekać na słuchawki same wsobie. Te, choć są bardzo lekkie (ito może sprawiać wrażenie obcowania z“zabawką”), to zostały dobrze spasowane, ai nie zabrakło dotykowego, błyszczącego pola na zewnątrz.

Dobra, to jak zich użytecznością? Czyli komfort, bateria, sterowanie

Przede wszystkim - Redmi Buds 3 Lite są dość komfortowe, pewnie zuwagi na ich niską wagę. Wmoim przypadku absolutnie nie męczyły uszu ani nie powodowały dyskomfortu.

Słuchawki mogłoby stabilniej trzymać się wetui. Mimo wszystko nie ma problemówz ładowaniem

Jeśli natomiast chodzi ostabilne trzymanie się wuchu podczas ćwiczeńna siłowni - jest dobrze. Być może to zasługa gumowych blokad (wymiennych). Ważne, że nawet podczas biegu trudno owypadnięcie Redmi Buds 3 Lite zuszu. Plus!

Redmi Buds 3 Lite można wziąć na siłownię, jogging lub spacer bez obawy, że wtrakcie ćwiczeń będziecie zmuszeni do szukania którejś ze słuchawek na ziemi. Zuwagi na certyfikat IP54, słuchawkom nie jest straszna odrobina potu.

Czas pracy na baterii niestety nie jest najlepszy. Wynik ok. 5 godzin na jednym naładowaniu to raczej standard, którego przebicie będzie wymagać poświęceń (bardzo cichego grania). Etui pozwala wsumie naładować słuchawki dwukrotnie.

Czy 5 godzin pracy na baterii jest wadą? Zależy, jak na to spojrzymy. Wtym segmencie cenowym to raczej standard, ale ogólnie rzecz biorąc - to dość irytujące.

W kontekście sterowania Redmi wypada mizernie. Oaplikacji na smartfona możecie zapomnieć. Pozostają jedynie dotykowe panele na słuchawkach, które umożliwiają podstawową kontrolę nad odtwarzanymi treściami.

Zatrzymywanie iwznawianie muzyki, kolejny/poprzedni utwór - to właściwie wszystko, co można zrobić. Wystarczająco? Według mnie - tak.

Regulacja głośności Redmi Buds 3 Lite odbywa się poprzez smartfon. Nie można tego zrobić przyciskami wsłuchawkach. Czy to wada? Według mnie - nie.

Jakość połączenia ze smartfonem wkontekście zasięgu jest zadowalająca inie odbiegająca od konkurencji. Do 10 metrówstabilnego połączenia - bez jakichkolwiek zakłóceń isłyszalnych/zauważalnych opóźnień podczas oglądania serialu na Netflixie etc.

Przejdźmy do najważniejszego. Jak brzmią słuchawki bezprzewodowe za 100 zł?

Wyjątkowo dobrze - imówię to całkowicie poważnie. Oczywiście należy mieć na uwadze cenę słuchawek iwłaśnie przez jej pryzmat oceniać jakość dźwięku.

Plastik, plastik ijeszcze raz plastik

Pierwsze skrzypce grają wnich przede wszystkim basy. Schodzą nisko inie sprawiają wrażenia wyjątkowo dudniących. Są całkiem przyjemne idobrze współgrają zmuzyką elektroniczną bez wielu wokali.

Choć wysokie tony nie są wprzypadku Redmi Buds 3 Lite aż tak wyraźne jak basy, to nie można im zarzucić, że ich nie ma. Są ito całkiem nieźle słyszalne. Najlepiej brzmią przy maksymalnie 70, może 80% głośności. Przy ustawieniu ile fabryka dała - jest mniej przyjemnie irobi się zbyt duży misz-masz.

W tej półce cenowej jednak - przyznaję, że to naprawdę nieźle brzmiące bezprzewodowe słuchawki.

Jeśli chodzi omożliwość wyeksponowaniadźwięku konkretnych instrumentów- nie ma ztym większych problemów. To na duży plus. Słychać co gra, gdzie ijak głośno.

Do jakiej muzyki najbardziej poleciłbym te słuchawki? Osobiście skłaniałbym się ku dość spokojnym, niezbyt dynamicznym utworom ze zrównoważonym wokalem.

Czy dla innych gatunkówRedmi Buds 3 Lite się nie nadają? Absolutnie. Radzą sobie naprawdę dobrze ijeśli zależy Ci wyłącznie na mocnym basie ichcesz wydać tak mało, jak to możliwe (aprzy okazji nie jesteś typem narzekacza na najmniejsze szczegóły), to śmiało - bierz te słuchawki iodpuść sobie zamawianie 3 pizz.

W rzeczywistości napis "Redmi" jest niemal niezauważalny - dla mnie to akurat na plus

To jak wkońcu? Lepiej wydać stówkę na obiad wrestauracji, czy może jednak kupić Redmi Buds 3 Lite?

Trochę zdradziłem odpowiedź na to pytanie we wcześniejszym akapicie. Moim zdaniem do zakupu Redmi Buds 3 Lite należy podchodzić nieco inaczej, niż wprzypadku słuchawek za kilkaset złotych.

Wydając minimum 300, czy 400 zł na urządzenie zwyższej półki mamy prawo (anawet obowiązek) oczekiwać od słuchawek konkretnej jakości. Natomiast przypadku kwoty niespełna 100 zł nie jest to już takie oczywiste.

Musimy pogodzić się zpewnymi oszczędnościami ibrakami, które wprost wynikają zceny sprzętu inie należy traktować ich jako wady.

Czy brak aktywnej redukcji szumów(ANC) wRedmi Buds 3 Lite jest wadą? Aczy brak przystawki ilampki wina do zamówienia zMcDonald’s jest wadą? Absolutnie.

Właśnie z powodu niskiej ceny uważam, że Buds 3 Lite należy ocenić jako naprawdę niezłe słuchawki. Wporównaniu kilkukrotnie droższą konkurencją oczywiście nie ma oczym dyskutować, ale zakładając budżet 100 zł do wydaniaraczej nie myślimy odołożeniu dwóch, czy trzech stówek.

Mnie te słuchawki naprawdę urzekły, choć podchodziłem do nich zdużą dozą niepewności. Jeśli ktoś wprzyszłości zapyta mnie otanie słuchawki TWS, zdecydowanie polecę Redmi Buds 3 Lite.

Dla wszystkich, którym zależy wyłącznie na braku kabla, komforcie noszenia irelatywnie dobrej jakości dźwięku - Redmi Buds 3 Lite są świetnym wyborem. Za 100 zł - jak najbardziej warto je kupić, ajeśli jakimś cudem traficie na promocję, to bierzcie bez zastanowienia się.

Odpowiadając na pytanie ztytułu: lepiej wybrać słuchawki Redmi, a3 pizze kupić… innym razem.

Wszystko, co musisz wiedzieć oRedmi Buds 3 Lite wskrócie

 • Czy te słuchawki są wygodne?

Są. Nie są może wybitnie komfortowe, ale zpewnością nie będą powodować uczucia dyskomfortu wuszach nawet po kilku godzinach ciągłego noszenia.

 • Czy mogę znimi pójść na siłownię?

Możesz. Jest certyfikat IP54, więc woda itym bardziej pot nie są im straszne.

 • Można przez nie komfortowo prowadzić rozmowy?

Można. Nie będzie szału iTwój rozmówca raczej usłyszy, że korzystasz ztanich słuchawek bezprzewodowych, ale oile siedzenie na słuchawce nie jest Twoją pracą - nie ma powodówdo obaw.

 • Jak brzmią te słuchawki?

Całkiem nieźle. Na pierwszym planie słyszalny jest mocny bas. Najlepiej wprzypadku tych słuchawek sprawdza się spokojna muzyka, niezbyt dynamiczna - ale wprzypadku hip-hopu, czy elektroniki lub metalu też nie jest najgorzej.

 • Czy Redmi Buds 3 Lite mają ANC?

Niestety nie. Otoczenie przestaje być słyszalne, jeśli ustawimy wysoką głośność.

 • Będzie trzeba je często ładować?

Raczej tak. Średnio 5 godzin - tyle wytrzymują Redmi Buds 3 Lite na pełnym naładowaniu. Etui gwarantuje dodatkowe 2 naładowania inie jest to wybitny wynik, ale wtej klasie cenowej to zrozumiałe.

 • Czy są warte swojej ceny?

Jak najbardziej. Kupując je należy mieć jednak na uwadze, że to słuchawki, które mają być przede wszystkim tanie iz uwagi na cenę wiele można im wybaczyć. Niemniej jednak, dla osób bez sprecyzowanych oczekiwań, które chcą przeznaczyć jak najmniej pieniędzy na słuchawki - to bardzo dobry wybór.

Opinia o Redmi Buds 3 Lite

Plusy

 • świetna cena,
 • dobra jakość dźwięku,
 • komfortowe podczas noszenia,
 • lekka konstrukcja,
 • certyfikat IP54,
 • zadowalająca jakość rozmów,
 • poręczne etui ładujące,
 • ok. 5 godzin działania…

Minusy

 • …chociaż bateria mogłaby być lepsza,
 • etui jest nienajlepiej wykonane,
 • brak czujników wyjęcia z uszu (muzyka nie zatrzymuje się sama),
 • brak ładowarki i kabla w zestawie,

Redmi Buds 3 Lite - ocena końcowa

80% 4/5

 • Redmi Buds 3 Lite - recenzja podpowie Ci czy warto wydać na nie 99 zł (11)
 • Redmi Buds 3 Lite - recenzja podpowie Ci czy warto wydać na nie 99 zł (12)

Przeczytaj także:

 • Jakie słuchawki bezprzewodowe douszne lub dokanałowe wybrać? Ranking słuchawek TWS
 • Tanie a dobre słuchawki douszne i dokanałowe. Sprawdź ten ranking
 • Jakie duże bezprzewodowe słuchawki do telefonu wybrać?
 • Czy tanie słuchawki mogą być dobre? Sprawdzam Xiaomi Redmi Buds 3 Pro

Redmi Buds 3 Lite - recenzja podpowie Ci czy warto wydać na nie 99 zł (17)

Xiaomi Redmi Buds 3 Lite is a budget wireless earphone model offered by Xiaomi. It is known for its affordable price and decent features. The Redmi Buds 3 Lite is considered one of the cheaper models available in the market. In terms of electronic equipment, 100 zł is not a significant amount, but Xiaomi aims to provide affordable options in the wireless earphone segment. The Redmi Buds 3 Lite is an attempt by Xiaomi to offer wireless earphones at a lower price point. The article mentions that the Redmi Buds 3 Lite is worth considering if you are looking for a budget-friendly option. It also provides a detailed review of the product, including specifications, packaging, comfort, battery life, sound quality, and overall opinion. The article concludes that the Redmi Buds 3 Lite is a good choice for those who want wireless earphones without spending a lot of money. It highlights the affordable price, decent sound quality, comfortable fit, lightweight design, IP54 certification, satisfactory call quality, and convenient charging case as the positive aspects of the Redmi Buds 3 Lite. On the downside, the article mentions that the battery life could be better, the quality of the charging case is not the best, there is no automatic pause/play feature when removing the earphones, and the lack of a charger and cable in the package. Overall, the Redmi Buds 3 Lite receives a positive rating in the article [[1]].

Please note that the information provided above is based on the search results and the content of the article.

Redmi Buds 3 Lite - recenzja podpowie Ci czy warto wydać na nie 99 zł (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Fr. Dewey Fisher

Last Updated:

Views: 6386

Rating: 4.1 / 5 (42 voted)

Reviews: 89% of readers found this page helpful

Author information

Name: Fr. Dewey Fisher

Birthday: 1993-03-26

Address: 917 Hyun Views, Rogahnmouth, KY 91013-8827

Phone: +5938540192553

Job: Administration Developer

Hobby: Embroidery, Horseback riding, Juggling, Urban exploration, Skiing, Cycling, Handball

Introduction: My name is Fr. Dewey Fisher, I am a powerful, open, faithful, combative, spotless, faithful, fair person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.